BIBLIOTEKA SARAJEVA – DONACIJA KNJIGA

BIBLIOTEKA SARAJEVA – DONACIJA KNJIGA

Uposlenici Biblioteke Sarajeva, članovi Komisije za prijem i pregled poklona su našoj školskoj biblioteci donirali mnogobrojne naslove za učenike, nastavnike i roditelje. Više o tome možete pročitati ovdje.

Zahvaljujemo Biblioteci Sarajeva i Komisiji na doniranim knjigama koje su značajno obogatile fond školske biblioteke.

Naša škola ima divnu dugogodišnju saradnju sa uposlenicima Biblioteke Sarajeva. Članovi Komisije za prijem i pregled poklona su donirali našoj školskoj biblioteci mnogobrojne naslove za učenike, nastavnike i roditelje.

Među tim naslovima imamo i enciklopedije za djecu: Nebo, Ptice, Ribe, Biljke, Zemlja.
Mirsad Bećirbašić: Škola baleta, Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak: Narodno blago, Nada Iveljić: Balonijada, Eric Knight: Lesi se vraća kući, Carroll Lewis: Alisa u zemlji čuda, Jovan Jovanović Zmaj: Pjesme za djecu i o djeci, Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice, Ahmet Hromadžić: Patuljak vam priča, Antoine de Saint-Exupery: Mali princ, Evliya Celebi: Putopis o Bosni i Hercegovini, Alphonse Daudet: Pisma iz mog mlina, Fahrudin Kučuk: Mračno kraljevstvo, Wilhelm i Jacob Grimm: Bajke.

Za roditelje:

Italo Calvino: Ako jedne zimske noći neki putnik, Fjodor Mihajlovič Dostojevski: Braća Karamazovi, Honore de Balzac: Evgenija Grande, Skender Kulenović: Ponornica, Ahmed Muradbegović: Haremska lirika i haremske novele, Munib Maglajlić: Usmena balada Bošnjaka, Peter James: Drevna otkrića Desanka Maksimović : Sabrane pjesme.

Zahvaljujemo Biblioteci Sarajeva i Komisiji na doniranim knjigama koje su značajno obogatile fond naše školske biblioteke.