Škole planinarstva

U skladu s Pravilnikom o organizaciji i realizaciji specifičnih oblika nastave iz predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj, 21.3.2023. godine realizovana je “Škole planinarstva” za naše učenike u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS uz koordinaciju JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo na planini Bjelašnici.

Učenici sedmih razreda, uspješno su pohodili Bjelašnicu na stazi od Babinog Dola (“Kuća spasa”) do Lisičije glave, u ukupnoj dužini od oko 7 km u pratnji vodiča Planinarskog saveza FBiH, nastavnika Dževada Babića, pedagogice Ajle Muharemović i razrednice Ešrefe Fakić.

Osnovni cilj “Škole planinarstva” jeste da svaki učenik sedmog razreda boravi u prirodi i prođe osnovni program izletničkog planinarenja na planinama Bjelašnici, Igmanu i Trebeviću.