Nastava u prirodi – izletište Barice

Danas su učenici naše područne škole na Sedreniku održali nastavu u prirodi ostvarujući ishode učenja iz svih nastavnih područja. Djeca su, zajedno sa svojim učiteljicama, laganom šetnjom prešla nevjerovatnih 11 km do lokalnog izletišta Barice i nazad.

Usput smo razgovarali o pojavama i procesima koji se dešavaju u prirodi u jesen. Naučili smo koje su oznake koje prate planinari, vidjeli mnoge domaće životinje i biljke koje inače na našim livadama možemo vidjeti samo u proljeće. Djeca su uživala u čistom zraku i prelijepom jesenjem danu. Skupili su mnoge biljke, stariji razredi za herbar, a mlađi za časove Likovne kulture i Moje okoline. Osvrnuli smo se na ishode vezane za životne zajednice i sve to povezali sa lancem ishrane u prirodi.