Posjeta učenika 6-2 odjeljenja izložbi FAKELESS u Goethe institutu

FAKELESS naziv je izložbe postavljene u Goethe institutu, koju su u srijedu 17. 4. 2024. godine posjetili učenici 6-2 odjeljenja. FAKELESS pomaže pronaći odgovore na pitanja kako bismo se zaštitili od dezinformacija i razvili vještine u radu sa medijima.

Učenici su otkrili koliko se dobro snalaze svijetu informacija i testirali svoje medijske vještine uz online i društvene igre.

U okviru predmeta Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti učili su o internetu i kroz različite aktivnosti dotakli se i medijske pismenosti te značaja prepoznavanja lažnih vijesti.

Upravo ovom posjetom, dodatno su obogatili svoja znanja, a onih već stečenih su se prisjetili igrajući igru “imunizacije” protiv lažnih vijesti.