Ogledni čas

U petak, 26. 4. 2024. godine u našoj školi je održan ogledni čas na kojem je prisustvovalo oko 20 kolega i kolegica sa općine Stari Grad i Centar.

Čas je osmišljen po definisanim ishodima učenja Kurikuluma KS, gdje su učenici kroz razne aktivnosti prepune pokreta i smijeha učili i širili svoje znanje o dijelovima biljaka. Za vrijeme trajanja oglednog časa smjenjivale su se aktivnosti iz Moje okoline, Matematike, Tjelesnog i zdravstvenog odgoja, Likovne kulture, te Bosanskog jezika i književnosti, poštujući pritom međupredmetnu povezanost ključnih sadržaja predviđenih Kurikulumom.

Prisutni su imali priliku uočiti kako reforma izgleda u praksi.
Zahvaljujemo se nastavnicama i profesoricama razredne nastave osnovnih škola koje su svojim dolaskom potvrdile koliko je značajno graditi profesionalnu zajednicu.

Realizator ovog oglednog časa je Dalila Trgo, profesorica razredne nastave.