Pokazna vježba i postrojavanje Službi spašavanja Općine Stari Grad

U subotu, 11. 5. 2024. godine, učenici 6-1 i 6-2 razreda sa svojim razrednicama prisustvovali su pokaznoj vježbi i postrojavanju struktura zaštite i spašavanja Službe civilne zaštite Općine Stari Grad Sarajevo koje je dio programa svečanog obilježavanja 02. maja, Dana Općine Stari Grad.

Pored uposlenika Službe civilne zaštite Općine Stari Grad, u postrojavanju su učestvovali i Gorska služba spašavanja Trebević, Dobrovoljno vatrogasno društvo Vratnik, Dom zdravlja Stari Grad Sarajevo i Crveni krst Općine Stari Grad.

Pokazna vježba i postrojavanje održano je na Darivi, gdje su učenici imali priliku vidjeti kako profesionalci spašavaju unesrećena lica u različitim situacijama. Razgovarali su sa pripadnicima Službi spašavanja i načelnikom Općine Stari Grad, gospodinom Irfanom Čengićem.

Pored novih znanja, lijepog iskustva i uspomena na poklon su dobili i majice sa logom Službi spašavanja Općine Stari Grad.