Posjeta “Malak” farmi

Učenici drugih i trećih razreda su u petak 10.5.2024.godine uspješno realizovali posjetu “Malak” farmi.

Kroz ovu posjetu, obilazak, učenici trećih razreda su realizovali svoju vannastavnu aktivnost “Slatki program malih proizvođača” propisanu od strane Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja. Učenici su sa vodičem obišli košnice meda i ujedno razgovarali o segmentima biznis-plana, u ovom slučaju biznis-plana proizvodnje meda.

Učenici drugih razreda u mjesecu maju uče o biljnom i životinjskom svijetu pa su kroz ovu posjetu povezali svoja znanja iz učionice obilaskom farme.

Bila je ovo jedna veoma lijepa edukativna posjeta puna lijepih trenutaka iz kojih su učenici povezali stečena znanja i naučili nešto novo.