Biosigurnost i biozaštita u osnovnim i srednjim školama

U okviru projekta Biosigurnost i biozaštita u osnovnim i srednjim školama u Bosni i Hercegovini Centra za kontrolu bolesti i geozdravstvene studije (CDC/GHS) Akademije nauka i umjetnosti BiH (ANUBIH) naša škola je uzela učešće u međunarodnoj smotri i takmičenju koji su se održali 12. i 13. juna 2024. godine u prostorijama Akademije nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine i Bošnjačkog instituta.

Ovo takmičenje je pružilo priliku učenicima osnovnih i srednjih škola da pokažu svoju kreativnost i angažiranost u oblasti zaštite životne sredine, javnog zdravlja i biosigurnosti.

Odabrani su najbolji radovi u tri kategorije, i to: izrada postera, modeliranje i video.
Naše učenice, Nadya Bektić, Fatima Malagić i Zejneb Katerji iz VII 2 odjeljenja, pod mentorstvom nastavnice Edine Čomor osvojile su drugo mjesto, a uzele su učešće u sljedećim nivoima i kategorijama:
Drugi nivo: 7. 8. i 9. razred osnovne škole (13-15 godina)
Kategorija: Video
Dezinfekcija i zaštita mobitela od zaraznih bakterija
Učenica: Nadya Bektić, VII 2
Drugi nivo: 7. 8. i 9. razred osnovne škole (13-15 godina)
Kategorija: Model
Model bakterije Pseudomonas aeruginosa