Maturalna ekskurzija učenika devetih razreda naše škole

Učenici devetih razreda u periodu od 2. 9. do 6. 9. 2024. godine proveli su nezaboravne trenutke na maturalnoj ekskurziji.
U sklopu ove ekskurzije učenici su posjetili Travnik (Medresa, Plava voda, stari dio grada sa Šarenom džamijom, rodna kuća Ive Andrića), Jajce (vodopad, Muzej AVNOJ-a), Bihać (centralni dio grada – zvonik crkve Sv. Ante, Kapetanova kula, džamija Fethija, rijeka Una), Zagreb (centralni dio grada – Trg kralja Tomislava, Trg bana Jelačića, katedrala, Islamski centar, ZOO vrt), Cazin (centralni dio grada), Bužim (mezar Izeta Nanića), Ostrožac (stari zamak), B. Krupa (centralni dio grada), Sanski Most (centralni dio grada) i Plivska jezera s vodenicama. Poseban doživljaj bile su disko zabave na kojima su neki provjerili i svoje pjevačke sposobnosti.
U pratnji učenika bili su razrednici Ešrefa Fakić i Narcis Hadžiabdić kao i nastavnik Dževad Babić.